ضمانت و خدمات پس از فروش

آلاچین همواره تلاش می‌نماید تا کالای ارسال شده در نهایت سلامت تحویل مشتری گردد. ما تنها با شرکت‌های تامین‌کننده معتبر همکاری می‌کند و مشتریان می‌توانند مطمئن باشند اصالت کالاهایی که در فروشگاه اینترنتی آلاچین می‌بینند از پیش با دقت بررسی شده و قرار گرفتن آنها در وب‌سایت به منزله‌ی تضمین اصل بودن محصولات است. از آنجایی که رضایت مشتریان برای ما در اولویت اول قرار دارد در صورت داشتن هرگونه تردید در اورجینال بودن محصولات، برگشت کالا کاملا رایگان و بدون قید و شرط خواهد بود.

در صورت مخدوش بودن و یا عدم تطابق کالا با جزییات سفارش کالا در هنگام تحویل، امکان عودت دادن کالا وجود خواهد داشت. مشتری های ساکن تهران پس از تحویل گرفتن کالا از پیک و تشخیص تناقض قادر به عودت دادن کالا به پیک مربوطه خواهند بود و کالا در صورت نیاز تعویض خواهد شد.

مشتری های شهرستان در صورت مخدوش بودن و یا عدم تطابق کالا با جزییات سفارش کالا در هنگام تحویل باید صورتجلسه آسیب کالا را از مامور پست دریافت کنند.

همچنین شما می توانید با تماس تلفنی با تیم آلاچین به شماره 77596792-021، ما را در جریان مشکل پیش آمده قرار دهید تا شما را در خصوص روند مربوطه مطلع کنیم.


در صورت نیاز به عودت کالا، مبلغ پرداخت شده از طریق پرداخت آنلاین پس از دریافت کالا در دفتر آلاچین و تایید کارشناسان به سرعت انجام خواهد پذیرفت.


هزینه بازگشت کالا به عهده طرف مسئول لغو فرآیند خرید است و فروشگاه اینترنتی آلاچین به عنوان یک مرجع بی‌طرف، در این مورد تصمیم‌گیری خواهد کرد.


کلیه کالاهایی که دارای ضمانت شرکتی معتبر می باشند، در صورت هرگونه آسیب دیدگی و یا بروز مشکل، با توجه به شرایط تعیین شده آن مرکز، توسط شرکت مربوطه می‌بایست جهت رفع مشکل پیگیری گردد.


در صورت بروز مشکل در کالاهایی که فاقد ضمانت نامه بوده، پس از بررسی اعلام مشکل پیش آمده از طرف خریدار، تا 7 روز امکان استرداد کالا به مجموعه آلاچین، منوط به عدم وجود آسیب های فیزیکی پس از تحویل کالا توسط خریدار میسر خواهد بود.


بالا